Tesařské práce


Krovy, pergoly, altánky, stání na auta, terasy, palubkové podbití, rekonstrukce střech a roubenek

Poradíme si s čímkoliv co je ze dřeva. Postavíme vám krov na vašem domě, navrhneme a ralizujeme stání na auta, terasy apod.

Veškeré tesařské práce jsou prováděny stovky let ověřenými metody – pomoci tesařských spojů. Dřevo by mělo být hlavní nosný prvek, ne úhelníky s vruty.

Provádíme také opravy starých krovů.

 Tesařina je práce s vůni dřeva

Krov

Dřevěné krovy tvoří nosnou konstrukci střech na rodinných domech a větších stavbách. Krov tvoří hranoly a trámy, které mechanický drží střešní krytinu.

Dřevěná konstrukce musí nejen nést svoji vlastní váhu a zatížení mechanicky kotvené krytiny. Musí taky přenést další zatížení jako je sníh, vítr apod. do svislých nosných konstrukcí stavby.

Trámy a hranoly tvoří také estetickou stránku na střeše. Může přiznat část či celý krov uvnitř budovy nebo naopak venku. Například zhlaví krokví a vaznic, kde je mnoho variant jak je zakončit. 

Altány a pergoly

 Jsou velmi oblíbeným doplňkem domů a zahrad. 

Altány bývají volně stojící konstrukce na zahradě s kompletním zastřešením. Naopak pergoly jsou obvykle spjaté s konstrukcí domu a nemívají většinou střešní plášť. U těchto staveb se dá vymyslet opravdu mnoho působivých variant. Mohou se různě kombinovat a vytvářet tak příjemný ráz vaši zahradě či domu.

Tesařské práce

Tesařské spoje​

       Poctivé tesařské práce se neobejdou bez generacemi prověřenými spoji. Pár zcela základních spojů můžeme vidět na obrázku. Tyto spoje vytvořili generace před námi a drží dodnes. My se jich na našich stavbách také držíme! 

Zajímavosti o dřevě.

I am tab #1 content. Click edit button to change this text. One morning, when Gregor Samsa woke from troubled dreams, he found himself transformed in his bed into a horrible vermin.
I am tab #2 content. Click edit button to change this text. A collection of textile samples lay spread out on the table – Samsa was a travelling salesman.
I am tab #3 content. Click edit button to change this text. Drops of rain could be heard hitting the pane, which made him feel quite sad. How about if I sleep a little bit longer and forget all this nonsense.
Tab Content
Tab Content

Obchodní podmínky

FAQ

Copyright 2023 © Všechna práva vyhrazena Smolik s.r.o.