Zelené střechy

Rádi vám postavíme střechu, která se zelená.

Provádíme realizaci zelených střech extenzivních i intenzivních.Zvyšování počtu obyvatel společně s ekonomickým růstem vede k neustálému rozšiřování zastavěných ploch. Za posledních deset let ubylo přes 70 tisíc hektarů zemědělské půdy. Jsme svědky mizející krajiny. Její postupující fragmentace je současně jednou z příčin klimatické změny doprovázenou častým střídáním období povodní a sucha. A právě zelené střechy mohou být jednou z řešení, které může pomoci našim dětem se s nastalou situací vyrovnat.Zelené střechy mají řadu užitečných vlastností, které podstatně zvyšují komfort bydlení. Jedná se o nízkonákladový a nízkoúdržbový prostředek a praktické řešení, které mj. slouží k zadržení srážkové vody (až 95 %). Jako další výhody zelených střech můžeme uvést:

● zlepšení tepelně-izolačních a zvukově-izolačních vlastností nemovitosti,

● eliminacekolísání teplot v interiéru a udržování příjemného mikroklimatu,

● snížení nákladů na vytápění a případnou klimatizaci budov,

● ochrana před UV zářením a mechanickým poškozením prodlužuje životnost střešní krytiny, střešního pláště a střešní konstrukce,

● efektivní využití jinak nevyužitého prostoru,

● redukce znečištění vzduchu díky fotosyntéze,

● estetická funkce,

pozitivní účinky na psychiku a lidské zdraví.

Je potřeba vybrat si typ střechy ještě před samým začátkem stavby. Každý z těchto typů je jinak staticky obtížný. Extenzivní střechy je určena k zatravnění a pěstování menších rostlin. Intenzivní je pak určena k pěstování větších rostlin např. keřů.

Rádi Vám postavíme střechu, která se zelená.

Obchodní podmínky

FAQ

Copyright 2023 © Všechna práva vyhrazena Smolik s.r.o.